HAPPY WEEKEND! Rabat do -55%. Sprawdź szczegóły >>

STRONA GŁÓWNA / BLOG / ODŻYWIONA I JĘDRNA SZYJA: JAK ZADBAĆ O WIOTKĄ SKÓRĘ

Odżywiona i jędrna szyja: jak zadbać o wiotką skórę


Odżywiona i jędrna szyja: jak zadbać o wiotką skórę


Skóra na szyi jest bardzo cienka i delikatna. Ponieważ jest pozbawiona gruczołów, łojowych wymaga sporej dawki nawilżenia i odżywienia. Po 2 5. roku życia, gdy kolagenu i elastyny w całym organizmie zaczyna stopniowo ubywać, to na szyi najbardziej widać upływający czas w postaci wiotczenia. Z tego artykułu dowiesz się:
  • dlaczego skóra na szyi staje się wiotka i zaczyna wyglądać jak „skóra indyka”,
  • jak pielęgnować skórę na szyi,
  • w jaki sposób skutecznie ją ujędrnić.

Dlaczego skóra na szyi wiotczeje?

Pierwsze zmarszczki na delikatnej skórze szyi pojawiają się czasem nawet tuż po 2 0. roku życia. Przy czym nie należy tutaj brać pod uwagę bruzd poprzecznych, poziomych linii w okolicach mniej więcej połowy szyi – nie są to zmarszczki wymagające jakiejkolwiek korekty, to linie, które dziedziczymy i są na każdej szyi już w wieku dziecięcym. Szyja jest nieustannie „używana” i oprócz tego, że wykonujemy nią naprawdę szeroki zakres ruchu, to skóra na niej rozciąga się i kurczy również na sporą skalę. Wystarczy, że teraz przyłożysz dłoń do szyi i wykonasz głową skłon do tyłu, tak, żeby prawie położyć ją na karku. Dzięki temu poczujesz, jak sprężysta jest tam skóra, ponieważ wraz z wyprostowaniem głowy wszystko zgrabnie wraca na swoje miejsce. Z wiekiem niestety ubywa w organizmie kwasu hialuronowego, elastyny, tak samo jak kolagenu, który jest m.in. odpowiedzialny za jędrność i sprężystość tkanek. Przez to, że skóra na szyi jest cienka, upływ czasu widać na niej najszybciej. Jest on też zdecydowanie najbardziej spektakularny w porównaniu z innymi częściami ciała. Odpowiadają za to naturalne procesy starzenia się organizmu, grawitacja, a także w dużej mierze genetyka, ale nie bez winy są również błędy pielęgnacyjne, np. niedostateczne nawilżanie szyi, zapominanie o smarowaniu jej kremem z filtrem, korzystanie z solarium lub nadmierne opalanie się, spryskiwanie jej perfumami przed wyjściem na słońce, co może z kolei skutkować przebarwieniami. Na przebarwienia najlepszy będzie koncentrat z kwasami. Na wygląd skóry na szyi wpływ mają również:
  • to w jakiej pozycji spędzasz większość dnia – jeśli pracujesz w biurze lub przed komputerem i siedzisz z głową pochyloną nad klawiaturą, szyja może przez to mieć nieco więcej zmarszczek,
  • wady postawy, zarówno te wrodzone, jak i nabyte,
  • ułożenie całego ciała oraz wynikające z tego przeciążenia, do jakich dochodzi w kręgosłupie, prowadzą do ruchowych kompensacji w obrębie całego ciała – często zdarza się, że szyja dźwiga znacznie większy ciężar niż ten, do którego została „zaprojektowana”,
  • garbienie się,
  • nawyk podpierania brody rękami i naciąganie w ten sposób skóry na szyi,
  • czytanie lub oglądanie przez długi czas w jednej pozycji z opuszczoną głową,
  • spanie na bardzo wysokiej poduszce,
  • szybka utrata znacznej masy ciała,
  • chodzenie na obcasach.
Koniecznie wypróbuj nasz hit – lekki jak chmurka krem nawadniający z elektrolitami!

Metody ujędrniania wiotkiej szyi

Aby szyja wyglądała zawsze pięknie, warto zapamiętać takie zdanie: Twoja twarz kończy się tam, gdzie zaczynają się sutki. Jeżeli będziesz dbać o skórę na szyi i dekoltu tak samo uważnie i czule, jak robisz to w przypadku twarzy, z pewnością na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Do pielęgnacji ciała trzeba podchodzić holistycznie. Poszczególne jego części nie są niezależnymi wyspami, ale nierozerwalnie połączonym ze sobą systemem, gdzie każdy element ma konkretny wpływ na inne i odwrotnie. To, jak wygląda twarz, ma wiele wspólnego z tym, w jakiej kondycji są mięśnie karku i szyi. Działa to również w drugą stronę. Polecamy: Krem odżywiająco-odbudowujący. Oprócz dokładnego oczyszczania, tonizowania, wklepywania serum, nawilżania oraz robienia maseczek raz w tygodniu o szyję możesz dbać także poprzez:
  • masaże Kobido;
  • masaże-drenaże limfatyczne;
  • regularne masaże, np. kamieniem Gua Sha albo jadeitowym rollerem, którymi doskonale można rozmasować mięśnie mostkowo-obojczykowo-sutkowe (to mięśnie po obu stronach szyi, widoczne są, gdy obrócisz głowę w lewą lub prawą stronę – „wychodzą” spod ucha i kończą się na środku obojczyka). Odgrywają bardzo ważną rolę nie tylko w procesie samego ruszania szyją, ale również są niezwykle istotne z punktu widzenia jej wyglądu, a często potrzebują rozluźnienia i rozmasowania;
  • codzienne wklepywanie kosmetyków np. serum rewitalizującego, polegające na równoczesnym masowaniu skóry szyi i dekoltu. Wystarczy codziennie poświęcić na taki „zabieg” 5 minut, a pierwsze efekty delikatnego napięcia i ujędrnienia skóry będą już widoczne po tygodniu. Nieważna jest technika, istotne jest, aby nadmiernie nie naciągać skóry i jej nie naciskać. Ma to być przyjemna czynność, wykonywana intuicyjnie. Tak delikatny masaż, gdy jest systematyczny, poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry, co ma bezpośredni wpływ na lepsze mikrokrążenie i przyspieszenie procesów regeneracyjnych w tkankach.
Wypróbuj maskę ujędrniająco-odżywiającą. Oprócz masowania skóry pomocne będą też z pewnością: zmiana nawyków, np. w zakresie postawy ciała, uprawianie sportu lub w ogóle włączenie aktywności fizycznej w codzienny grafik. Zabiegi kosmetyczne wykonywane w celu przywrócenia skórze na szyi jędrności i młodzieńczego wyglądu to: mezoterapia, mezoterapia kolagenowa, osocze bogatopłytkowe, laser frakcyjny oraz wypełniacze aplikowane w zastrzykach, np. z kwasu hialuronowego, lipoliza kawitacyjna, radiofrekwencja mikroigłowa, toksyna botulinowa (botoks). Zależy Ci na naturalnym i bezinwazyjnym odmładzaniu? Sprawdź na czym polega naturalna kuracja anti-aging.

Ostatnie artykuły


Blog dla wszystkich kobiet, które chcą szybko i łatwo wyglądać pięknie i stylowo.

some desc

Podwójne mycie włosów – na czym polega i jakie są efekty?

Mycie włosów to jedna z podstawowych czynności i wydawać by się mogło, że nie powinna stanowić wyzwania. Jednak w ostatnich latach coraz częściej mówi się o technikach mycia włosów i o tym, że większość z nas wcale nie robi tego poprawnie. Dyskusja toczy się między innymi wokół podwójnego mycia włosów – czy w takim razie mycie jednokrotne jest niewystarczające?

some desc

Jestem spóźniona! Stylowy wygląd w kilka minut – jak to zrobić?

some desc

Codzienna pielęgnacja cery – jak gwiazdy dbają o skórę na co dzień?

some desc

Zaganiana mama! Stylowy wygląd w kilka minut – jak to zrobić?

some desc

myWONDERbalm - kosmetyki wegańskie Go Vegan With Miya!

some desc

Pielęgnacja skóry po lecie czyli jak przygotować się do nowego sezonu?

some desc

Esencje czyli aktywna pielęgnacja zamknięta w poręcznej mgiełce

some desc

Jak w 6 min przywrócić blask Twojej skórze?

some desc

Historia miłosna w trzech aktach Akt I - All you need is… MIYA

PRZEJDŹ DO STRONY BLOGA