Skip to main content
search
0

PL | EN

© Miya Cosmetics

Przesyłka Gratis od 99 zł, w Polsce.
Przesyłka zagraniczna GRATIS w UE od 450 zł.
Uncategorized @pl

Kremy z filtrem – pytania i odpowiedzi

By 30/04/20215 czerwca, 2023No Comments
Kremy z filtrem – pytania i odpowiedzi

Poznaj odpowiedzi na najczęście zadawane pytania dotyczące używania kremów z filtrem.

Ile kremu należy nakładać dla pełnej ochrony?

Cream
 Slg1420 Kopia

Ilość kremu, która zapewni odpowiednią/deklarowaną ochronę SPF powinna odpowiadać ilości nakładanej w momencie przeprowadzania badania poziomu ochrony SPF – są to 2 mg na 1 cm2 skóry.

W przypadku naszych twarzy, jak i innych części ciała, jest to dość indywidualna kwestia, bo każdy z nas ma inną powierzchnię twarzy, szyi, czy dekoltu. Podawane wielkości orientacyjne to w przypadku twarzy od 0,7 g do nawet 1,3 g.

Popularna jest też zasada „2 palców” – ilość kremu rozprowadzona na długość dwóch palców dłoni (wskazującego i środkowego) odpowiada mniej więcej ilości do aplikacji na skórę twarzy.

 

W przypadku mySPFcream może to być również ilość wielkości ziarna grochu (lub kulki) o średnicy zbliżonej do średnicy nakrętki naszego kremu SPF.

Każdy musi dostosować indywidualnie ilość stosowanego produktu. Nie należy się zrażać i rezygnować z pielęgnacji z filtrem – nawet jeśli użyjemy go nieświadomie w zbyt małej ilości, to będzie to na pewno lepsze dla skóry niż nie zastosowanie takiej ochrony w ogóle.

W jaki sposób poprawnie zmyć krem z SPF?

Kremy z filtrem nie wystarczy zmyć zwykłym żelem. SPF mają cięższe konsystencje i wymagają dodatkowego zatroszczenia się o kwestię ich zmywania. Najlepiej zrobić to dwuetapowo – oto nasza propozycja kolejności zastosowanych kosmetyków: najpierw masełko, które porządnie rozpuści krem z filtrem, następnie delikatna emulsja,  która skutecznie zmyje wszystko, łącznie z tuszem na rzęsach.

Kiedy i w jaki sposób nakładać krem SPF w rutynie pielęgnacyjnej?

rozświetlona cera

Krem SPF nakładamy zawsze jako ostatni krok pielęgnacji. Po esencji, serum, czy boosterze należy odczekać do pełnego wchłonięcia się kosmetyku i rozpocząć nakładanie kremu SPF (rekomendujemy wklepywanie go warstwami).

Po nałożeniu kremu należy odczekać ok. 10 minut – odpowiednio się wchłonie tworząc właściwy film ochronny. Potem możemy aplikować krem BB, podkład, czy puder.

Czy krem należy reaplikować w ciągu dnia?

Myspfcream Banner 11

Tak, w przypadku ekspozycji słonecznej – co ok. 2 godziny lub po każdym wyjściu z wody, czy wytarciu skóry ręcznikiem lub kiedy mocno się pocimy.

W przypadku naszej codzienności w pracy to sprawa indywidualna – wszystko zależy od tego, czy dzień spędzasz przy biurku, czy np. dużo czasu spędzasz na powietrzu, w słońcu, czy siedzisz przy nasłonecznionym oknie. W przypadku gdy cały dzień spędzasz w zamkniętym pomieszczeniu taka reaplikacja raczej nie będzie konieczna.

Czy krem z wysokim filtrem sprawi, że się nie opalimy?

Sun

To mit! Używając produktów promieniochronnych o wysokiej wartości SPF można się opalić. Proces powstawania opalenizny jest jednak dłuższy, będzie się ona pojawiała stopniowo. Zależne to jest od fototypu skóry oraz warunków w jakich się przebywa. Przyjmuje się, że na skórze pozbawionej ochrony UV/niechronionej zaczerwienienie wystąpi po około 10-15 minutach ekspozycji słonecznej.

Mnożąc wysokość faktora SPF przez ten czas otrzymujemy informację, jak długo skóra jest zabezpieczona przed promieniowaniem, choć w dalszym ciągu należy pamiętać o powtarzaniu aplikacji kosmetyku co kilka godzin, zwłaszcza w przypadku kąpieli, wycierania ręcznikiem, spocenia się, czy przebywania w miejscu o dużym promieniowaniu słonecznym – na plaży, w górach itp. Szczególnie osoby o bardzo jasnej karnacji i fototypach 0, I, II powinny stosować preparaty o wyższym SPF, aby uniknąć poparzenia słonecznego. Dzięki stosowaniu kosmetyku promieniochronnego zmniejszone zostaje ryzyko uszkodzenia skóry spowodowane przez promieniowanie UV. Krem z filtrem SPF 50+ blokuje 98% promieni UVB.

Czy stosując kremy z filtrem blokuję dostarczanie mi witaminy D?

To błędne podejście. Wystarczy, że 5-15% naszego ciała będzie eksponowane na słońce przez 15 minut dziennie, aby doszło do syntezy wystarczającej ilości witaminy D. Po aplikacji kremów ochronnych dochodzi do syntezy witaminy D, ponieważ żaden krem nie blokuje promieni słonecznych w 100%.

Do prawidłowej syntezy witaminy D w organizmie w naszych szerokościach geograficznych wystarczający jest dostęp światła dziennego.

Czy na krem SPF mogę nałożyć krem BB?

Bb

Jak najbardziej! Najważniejsze to tylko odczekać ok. 10 minut od nałożenia kremu SPF i dopiero aplikować myBBcream. Wspaniale wtapia się w skórę i daje ładne wykończenie.

Czy filtry SPF się sumują?

Niestety nie. Stosując różne kosmetyki z filtrem w trakcie jednej rutyny obowiązuje poziom ochrony kosmetyku z najwyższym faktorem SPF. Czyli nakładając kosmetyki z filtrem SPF 30 i SPF 20 – będzie obowiązywała ochrona max. SPF 30.

Dostępne są jednak badania, które pokazały, że jeśli nałożymy zbyt małą ilość kremu z filtrem, to możliwe jest, że kosmetyki kolorowe z filtrem aplikowane na krem mogą w pewnym stopniu „zrekompensować” utraconą ochronę wynikającą z za małej ilości użytego kremu SPF. Jest to jednak kwestia indywidualna i będzie zależeć od wielkości faktora, czy ilości nałożonej na skórę.

Co zrobić jeśli krem bieli skórę?

Za bielenie skóry odpowiada stosowanie filtrów mineralnych, pochodzenia naturalnego. W naszej formule starałyśmy się zminimalizować ryzyko bielenia, jednak to, czy krem (z filtrami mineralnymi) bieli naszą skórę jest w pewnym sensie kwestią indywidualną i może zależeć od kilku czynników, np. od typu skóry (np. stopnia wchłanialności), jak i ilości aplikowanego kremu – czasami nakładamy go zbyt dużo (podawane w różnych źródłach średnie ilości są często nieadekwatne do wielkości naszej twarzy), co może spowodować taki efekt. Rekomendujemy nakładanie kremu warstwami, dokładnie wmasowując każdą warstwę. Po aplikacji należy odczekać ok. 10 minut i można nałożyć np. krem BB lub puder.

Czy krem może być stosowany przez dzieci?
Kid

mySPFcream może być stosowany przez dzieci powyżej 3 roku życia.

Pamiętaj, że nadmierne i długotrwałe przebywanie na słońcu nie jest wskazane i może być szkodliwe dla skóry i zdrowia. Żaden krem nie uchroni nas w 100% przed promieniowaniem UV. Stosuj dodatkową ochronę w postaci nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, odzieży.

Leave a Reply