Odkryj różnorodne kosmetyki w atrakcyjnych cenach!

STRONA GŁÓWNA / BLOG / OLEJEK ARGANOWY DO TWARZY W KOSMETYKACH – JAKIE MA DZIAŁANIE? JAK PRAWIDŁOWO STOSOWAĆ?

Olejek arganowy do twarzy w kosmetykach – jakie ma działanie? Jak prawidłowo stosować?


Olejek arganowy do twarzy w kosmetykach – jakie ma działanie? Jak prawidłowo stosować?


Olejek arganowy to kosmetyk sam w sobie oraz bardzo wartościowy składnik wielu produktów do pielęgnacji, oczyszczania, a nawet makijażu czy stylizacji. Stosowany jest do skóry całego ciała, włosów i paznokci. Ma bardzo szeroki wachlarz cennych właściwości, z których warto korzystać. Z tego artykułu dowiesz się:
  • jakie korzyści płyną ze stosowania olejku arganowego w czystej postaci lub kosmetyków mających go wysoko w składzie,
  • jak używać olejku arganowego na twarz,
  • czy używając go, trzeba się czegoś obawiać.

Działanie olejku arganowego na twarz

Olejek arganowy wykazuje szereg cech szczególnie cennych z punktu widzenia skóry twarzy. Działa on:
  • przeciwzmarszczkowo – wygładza drobne zmarszczki, a przy regularnym stosowaniu zapobiega powstawaniu nowych;
  • nawilżająco – pomaga „odrestaurować” odwodnioną skórę, ogranicza utratę wody z naskórka, dzięki czemu wzmacnia funkcjonowanie płaszcza hydrolipidowego skóry;
  • zmiękczająco i wygładzająco;
  • odżywczo;
  • ochronnie – zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych;
  • łagodząco, szczególnie na podrażnienia będące rezultatem nadmiernego przesuszenia, poparzeń słonecznych lub reakcji alergicznych oraz w przypadku atopowego zapalenia skóry i łuszczycy;
  • regenerująco – znacząco przyspiesza procesy naprawcze skóry;
  • ujędrniająco – poprawia napięcie skóry i stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny w jej głębokich warstwach;
  • rozjaśniająco na blizny i przebarwienia – w przypadku blizn przy regularnym stosowaniu olejek arganowy zmniejsza ich widoczność i widocznie je spłyca;
  • wspierająco w terapii trądziku, egzemy, AZS i łuszczycy oraz innego typu dermatoz o różnym nasileniu.
Olejek arganowy jest składnikiem, który zdecydowanie warto włączyć do codziennej pielęgnacji, zarówno w czystej postaci, jak i w formie kosmetyków. W składzie kosmetyków znajdziesz go pod nazwą Argania Spinosa Kernel Oil (otrzymywany w wyniku tłoczenia na zimno nasion drzewa arganowego).

Olejek arganowy w kosmetykach

Jak widzisz, olejek arganowy nie bez powodu nazywany jest płynnym złotem. Jego pozytywny wpływ na kondycję skóry został udokumentowany licznymi testami, więc niekorzystanie z tak cudownych właściwości byłoby co najmniej nieroztropne. Na rynku znajdziesz ogrom produktów z olejkiem arganowym, oczywiście są lepsze i gorsze. Decydując się na zakup, bierz pod uwagę skład, aby był naturalny, a olejek arganowy widniał możliwie jak najwyżej na liście składników. W naszej ofercie znajdziesz dwa świetne produkty: serum z olejkiem arganowym oraz peeling z olejkiem arganowym. Oba genialnie się uzupełniają i najlepiej używać ich razem, to najlepszy duet na regenerację bardzo przesuszonej, szorstkiej skóry.

Jak używać olejku arganowego na twarz?

Olejku arganowego do masażu twarzy możesz stosować bez względu na to, jaki typ cery posiadasz, ponieważ nie blokuje on ujść gruczołów łojowych. Świetnie sprawdzi się jako główny bohater domowego SPA na twarz. Możesz go użyć w czystej formie lub w postaci serum. Cały proces zacznij od peelingu: tak oczyszczona skóra lepiej przyjmuje witaminę E, flawonoidy i kwasy tłuszczowe zawarte w olejku arganowym. Czystego olejku możesz użyć, po prostu dodając kilka jego kropel do kremu albo wykorzystać do dowolnego masażu twarzy, np. drenażu limfatycznego lub metody OCM (Oil Cleansing Method), czyli oczyszczania skóry olejami. OCM to bardzo przyjemna metoda oczyszczania i świadomej pielęgnacji skóry, głównie twarzy, szyi i dekoltu (raczej niewiele osób myje w ten sposób inne części ciała). OCM jest idealne do demakijażu, nic innego niż oleje nie usunie nawet wodoodpornego make-upu tak skutecznie i jednocześnie niezwykle delikatnie. Dlaczego? Nasza skóra cały czas produkuje sebum (olej), a kosmetyki kolorowe (i nie tylko) mają w składzie różnego typu masła i oleje. Tłuszcze najlepiej rozpuszczają się w tłuszczach, z tego względu olej to najlepszy środek do demakijażu. Co ważne – jeśli nie najważniejsze – stosowanie olejów do demakijażu pozwala na usunięcie zanieczyszczeń ze skóry bez zaburzania jej równowagi hydrolipidowej, co niestety bardzo często w dosyć drastyczny sposób robi większość płynów do demakijażu zawierających silne detergenty. Pamiętaj, że im bardziej po myciu Twoja skóra jest ściągnięta i przesuszona, tym większe prawdopodobieństwo, że została poważnie naruszona jej naturalna warstwa ochronna i zaburzone pH. Taka sytuacja nie tylko powoduje dyskomfort, ale także sprawia, że skóra jest niemal bezbronna, wyczulona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, zarówno mechaniczne jak i chemiczne a gruczoły łojowe dostają sygnał, aby produkować więcej sebum w celach ochronnych. Tak więc metoda OCM jest nie tylko wskazana dla cer suchych i wrażliwych, ale także tłustych i mieszanych.

Ostatnie artykuły


Blog dla wszystkich kobiet, które chcą szybko i łatwo wyglądać pięknie i stylowo.

some desc

Podwójne mycie włosów – na czym polega i jakie są efekty?

Mycie włosów to jedna z podstawowych czynności i wydawać by się mogło, że nie powinna stanowić wyzwania. Jednak w ostatnich latach coraz częściej mówi się o technikach mycia włosów i o tym, że większość z nas wcale nie robi tego poprawnie. Dyskusja toczy się między innymi wokół podwójnego mycia włosów – czy w takim razie mycie jednokrotne jest niewystarczające?

some desc

Jestem spóźniona! Stylowy wygląd w kilka minut – jak to zrobić?

some desc

Codzienna pielęgnacja cery – jak gwiazdy dbają o skórę na co dzień?

some desc

Zaganiana mama! Stylowy wygląd w kilka minut – jak to zrobić?

some desc

myWONDERbalm - kosmetyki wegańskie Go Vegan With Miya!

some desc

Pielęgnacja skóry po lecie czyli jak przygotować się do nowego sezonu?

some desc

Esencje czyli aktywna pielęgnacja zamknięta w poręcznej mgiełce

some desc

Jak w 6 min przywrócić blask Twojej skórze?

some desc

Historia miłosna w trzech aktach Akt I - All you need is… MIYA

PRZEJDŹ DO STRONY BLOGA