Złap -50% na wybrane kosmetyki! Sprawdź teraz.

STRONA GŁÓWNA / BLOG / JAKIE ZALETY MA STOSOWANIE PEELINGU DO SKÓRY GŁOWY?

Jakie zalety ma stosowanie peelingu do skóry głowy?


Jakie zalety ma stosowanie peelingu do skóry głowy?


Złuszczanie to najszybszy sposób na dotlenienie skóry, dzięki czemu staje się ona lepiej ukrwiona i znacznie efektywniej absorbuje substancje aktywne zawarte w kosmetykach. Regularny peeling skalpu połączony z masażem to znakomity sposób na wiele problemów, m.in. wypadanie włosów i brak objętości. Jeżeli borykasz się z jakimkolwiek poważnym problemem trychologicznym, np. łupieżem, łojotokiem, łysieniem plackowatym, to zanim użyjesz jakiegokolwiek peelingu do skóry głowy, najpierw zasięgnij porady dermatologa lub trychologa. Z tego tekstu dowiesz się:
  • jakie są zalety wykonywania peelingu skóry głowy,
  • jak zrobić go prawidłowo,
  • który peeling wybrać dla siebie: enzymatyczny, kwasowy czy mechaniczny.

Peeling do skóry głowy – zalety

Regularne stosowanie peelingu do skalpu daje wiele bardzo pozytywnych rezultatów. Usunięcie martwego naskórka i resztek kosmetyków oraz poprawa mikrokrążenia (zarówno krwi, jak i limfy) bezpośrednio wpływa na:
  • dotlenienie skóry i cebulek, dzięki czemu dużo lepiej absorbowane są przez nie składniki odżywcze z kosmetyków;
  • zwiększenie objętości włosów poprzez natychmiastowe odbicie u nasady;
  • przyspieszenie wzrostu włosów;
  • zagęszczenie włosów;
  • poprawę ogólnej kondycji włosów i skalpu;
  • regulację pracy gruczołów łojowych.

Jaki peeling do skóry głowy kupić?

Peelingi do skóry głowy dzieli się najczęściej na enzymatyczne, kwasowe i mechaniczne. W przypadku dwóch pierwszych właściwości złuszczające polegają na działaniu enzymów (np. papainy) oraz kwasów (np. glikolowego, mlekowego, kwasów owocowych) rozpuszczających martwy naskórek. Po ich aplikacji nie musisz pocierać skóry głowy, wystarczy bardzo delikatny masaż lub pozostawienie produktu na skórze przez określony czas – z pewnością znajdziesz szczegóły na opakowaniu produktu. Z kolei peeling mechaniczny złuszcza za pomocą różnego rodzaju drobinek, np. soli, cukru, drobno zmielonych łupinek orzechów, miki, ziaren kawy. Tego rodzaju kosmetyk w czasie użycia daje dużo przyjemności, ponieważ aby zadziałał, musisz wykonać relaksujący masaż trwający przynajmniej 2-3 minuty. Rodzaj peelingu dobierz do typu skalpu. Dla skóry wrażliwej, przesuszonej najlepszy będzie delikatny peeling enzymatyczny. Z kolei skóra normalna i tłusta najlepiej polubią się z peelingami mechanicznymi i kwasowymi. Jeżeli masz problem z przesuszoną skórą głowy, a Twoje włosy mocno elektryzują się zimą, to wybierz peeling enzymatyczny, który w składzie będzie miał substancje intensywnie nawilżające, np. kwas hialuronowy. Peeling enzymatyczny działa trochę jak maseczka, ponieważ należy go pozostawić na skórze. W zależności od kosmetyku oraz zaleceń producenta może to być nawet 10 minut. Dzięki temu zawarte w nim składniki aktywne mogą się dobrze wchłonąć i spełnić swoją funkcję.

Jak wykonywać peeling skalpu?

Peeling jako kolejny kosmetyk, który warto włączyć do pielęgnacji, nie będzie zajmował Ci dużo czasu. Jednakże, aby stosowanie peelingu skóry głowy przynosiło oczekiwane rezultaty, konieczna jest systematyczność. Zalecana częstotliwość takiego zabiegu to:
  • raz na 2 tygodnie, jeżeli włosy nie przetłuszczają się, ani nie stosujesz produktów do stylizacji;
  • raz na 7-10 dni, gdy któreś z powyższych stwierdzeń Cię dotyczą.
W tym przypadku nie działa zasada: im częściej tym lepiej, ponieważ nadmierne stosowanie preparatów złuszczających może być szkodliwe dla skóry. Jeżeli na głowie pojawia się u Ciebie tzw. suchy łupież, czyli niewielkie skórki, które są objawem przesuszenia skalpu w wyniku używania kosmetyków do pielęgnacji lub chlorowanej i bardzo twardej wody, wówczas po zrobieniu peelingu skórę głowy zmyj bardzo delikatnym szamponem nawilżającym (np. micelarnym). Zastosuj również maskę nawilżającą. Ważna jest technika wykonywania peelingu skóry głowy oraz odpowiednia sekwencja poszczególnych czynności:
  • peeling nakładaj na skórę zawsze przed myciem szamponem. W zależności od wskazanych na opakowaniu instrukcji kosmetyk trzeba nałożyć na mokry lub suchy skalp;
  • wykonaj delikatny masaż opuszkami palców. Jeżeli robisz peeling mechaniczny, masuj skórę przez około 3 minuty, niektóre peelingi kwasowe możesz zostawić na skórze nawet na całą noc, natomiast peeling enzymatyczny po masażu pozostaw na skórze około 5-10 minut;
  • po wykonaniu peelingu i spłukaniu go wodą umyj skórę głowy i włosy szamponem.
Staraj się nie szarpać włosów podczas masowania, dotrzyj palcami do skóry między kosmykami. Masuj delikatnie: jeżeli masz długie paznokcie, nie drap nimi skóry. Po peelingu musisz umyć głowę. Ciekawym rozwiązaniem jest kupienie szamponu o działaniu peelingującym. To znacznie przyspiesza zabieg i jest idealną opcją podczas wyjazdu. Dbanie o skórę głowy jako pierwszy etap świadomej pielęgnacji włosów to jeden z lepszych sposobów na poprawienie lub wzmocnienie fryzury, a także redukcję wielu problemów, m.in. przesuszenia, utraty objętości czy nadmiernego przetłuszczania się włosów. Jeżeli szukasz kosmetyku dla mężczyzny, peeling do skóry głowy będzie bardzo dobrym pomysłem.

Przeczytaj również:

Świadoma pielęgnacja włosów – jak wygląda i na czym polega?
Podwójne mycie włosów – na czym polega i jakie są efekty?
Co to jest skalp i jak pielęgnować skórę głowy?

Poznaj czym jest MIX&MATCH Miya w pielęgnacji włosów!


Ostatnie artykuły


Blog dla wszystkich kobiet, które chcą szybko i łatwo wyglądać pięknie i stylowo.

some desc

Podwójne mycie włosów – na czym polega i jakie są efekty?

Mycie włosów to jedna z podstawowych czynności i wydawać by się mogło, że nie powinna stanowić wyzwania. Jednak w ostatnich latach coraz częściej mówi się o technikach mycia włosów i o tym, że większość z nas wcale nie robi tego poprawnie. Dyskusja toczy się między innymi wokół podwójnego mycia włosów – czy w takim razie mycie jednokrotne jest niewystarczające?

some desc

Jestem spóźniona! Stylowy wygląd w kilka minut – jak to zrobić?

some desc

Codzienna pielęgnacja cery – jak gwiazdy dbają o skórę na co dzień?

some desc

Zaganiana mama! Stylowy wygląd w kilka minut – jak to zrobić?

some desc

myWONDERbalm - kosmetyki wegańskie Go Vegan With Miya!

some desc

Pielęgnacja skóry po lecie czyli jak przygotować się do nowego sezonu?

some desc

Esencje czyli aktywna pielęgnacja zamknięta w poręcznej mgiełce

some desc

Jak w 6 min przywrócić blask Twojej skórze?

some desc

Historia miłosna w trzech aktach Akt I - All you need is… MIYA

PRZEJDŹ DO STRONY BLOGA