Skip to main content
search
0

PL | EN

© Miya Cosmetics

Przesyłka Gratis od 99 zł, w Polsce.
Przesyłka zagraniczna GRATIS w UE od 450 zł.
Uncategorized @pl

Czy jesteś gotowa na swoją unikatową, kobiecą moc? Podsumowanie Tygodnia Kobiet MIYA x Barbra Belt

By 23/03/20215 stycznia, 2023No Comments
Czy jesteś gotowa na swoją unikatową, kobiecą moc? Podsumowanie Tygodnia Kobiet MIYA x Barbra Belt

 

Jesteś jedyna taka na 7,5 miliarda ludzi i to jest Twoja super moc.

Kiedyś przyszło do mnie to zdanie i śmieję się, że jeżeli doczekam się kiedyś pomnika, to właśnie ten cytat mojego autorstwa na nim wyryją. Nie ma nic piękniejszego jak to, że jesteśmy unikatowe, jedyne takie, to jest prawdziwy cud! Cud, którego zazwyczaj nie widzimy, ani nawet nie chcemy zauważyć, cały czas sądząc, że to inni są lepsi, atrakcyjniejsi i bardziej godni tego, żeby sięgać po piękne życie. Tymczasem to wspaniałe życie na Twoich zasadach może być Twoim udziałem, zapytaj się tylko siebie!

Czy jestem gotowa na moją unikatową, kobiecą moc?

Właśnie pod hasłem #JestemGotowa zostały stworzone mini warsztaty, które miałam wielką przyjemność zrealizować z marką MIYA Cosmetics. Była to taka wiedza w pigułce, której celem było pokazanie każdej z Was, że jest w nas wielka siła, tylko czasem trzeba ją trochę ruszyć, samodzielnie wyciągnąć zawleczkę z tego granatu pełnego pięknej energii. Podczas naszego Tygodnia Kobiet poruszyłyśmy trzy bardzo ważne wątki: wzajemnego wspierania się kobiet, bycia swoją najlepszą przyjaciółką, a nie najgorszym katem oraz pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Po pierwsze pojawił się temat wzajemnego wspierania się Kobiet, czyli przebicia się przez stare, utarte i nieaktualne schematy, które pokutują od lat, sabotując naszą współczesną rzeczywistości. Te wszystkie stereotypy mówiące o tym, że kobiety sobie zazdroszczą, są rywalkami, nie można im ufać – to są wszystko stare wierzenia z dawnych lat, które zaczerpnęłyśmy od mam i babć, które żyły w totalnie innych czasach. Nasze aktualne czasy pokazują bardzo jasno, że w nas kobietach RAZEM jest gigantyczna moc, która coraz częściej pojawia się w formie wzajemnego wspierania, łączenia się w ważnych sprawach, czy po prostu bycia dla siebie z dnia na dzień. Możemy dźwigać życie same, ale… po co? Skoro jest wokół nas tyle wspaniałych kobiet!!! Zastanów się co możesz zrobić, jaki mały, prosty ruch wykochać w celu otwarcia się na inne kobiety, pomocy im, a może właśnie przyjęcia wsparcia, które ktoś od dłuższego czasu Ci oferuje?

Drugim tematem, który dotknęłyśmy było wspieranie, ale… SAMEJ SIEBIE. I to jest historia, o której można napisać osobną książkę! Otrzymałam od Was całą masę wiadomości i komentarzy, które mówiły o tym, że bycie dla siebie dobrą to już wielkie wyzwanie, a co dopiero zostanie swoją najlepszą przyjaciółką! Faktem jest, że nasza wewnętrzna krytyczka potrafi pojawiać się nawet kilkadziesiąt razy dziennie, tymczasem wewnętrzna przyjaciółka może zamilknąć nawet na lata. Tworzenie swojej nowej kobiecej mocy zacznij od tego prostego kroku – znalezienia dla siebie odrobiny czułości, wyrozumiałości i wsparcia!

Ostatnim wątkiem, który zawsze wzbudza wiele emocji i jest częstym problemem, który zgłaszacie na moich warsztatach, czy w wiadomościach prywatnych, jest PEWNOŚĆ SIEBIE. Pewność, którą odbierano nam wraz z kolejnymi latami życia, kiedy dowiadywałyśmy się, że żeby być ,,KIMŚ” musisz mieć taką, a nie inną pracę, osiągnąć konkretne rzeczy, czy założyć rodzinę. Nasiąkałaś myślą, że żeby być uważaną za atrakcyjną to trzeba to i tamto. Wytworzono w naszych głowach poczucie, że to jakie jesteśmy to za mało i zapamiętaj to na zawsze – jest to największe kłamstwo świata! Od zawsze byłaś idealna taka, jaka jesteś, już urodziłaś się jako kompletny cud, który ma tu swoją unikatową historię do opowiedzenia. Nie taką jak inni – TWOJĄ. Jeszcze raz przypomnę to ważne zdanie ,,jesteś jedyna taka na 7,5 miliarda ludzi i to jest Twoja super moc”. Nie zmarnuj tego chcąc być, żyć czy wyglądać jak inni.

Te trzy małe kroki to już spory kapitał w ruszeniu po swoją kobiecą moc. Zadbaj o siebie, zbuduj swoją pewność siebie na własnej unikatowości i nie bój otaczać się Kobietami, które mają podobne problemy, odczucia i potrzeby. Budujmy kobiecą siłę od siebie samych, wielkie zmiany zawsze zaczynają się od jednostki a potem kolejnej, kolejnej i kolejnej…. Tak oto za jakiś czas to my będziemy babciami, które przekażą następnym pokoleniom zupełnie nowe wierzenia o kobiecej sile. Powiemy naszym wnuczkom ,,kobiety potrafią przepięknie się wspierać, razem mamy niebywałą moc nie do zatrzymania” i będzie to codzienna norma.

Czyż to nie będzie wspaniały świat? 😉 Twórzmy go od dzisiaj!

Barbara Pasek
dziennikarka, life coach, praktyk integracji emocji w oddechu
www.barbra-belt.pl
@barbrabelt