Zrób zakupy za min. 140 zł z rabatem do -45%
i odbierz PREZENT za 1 zł: Zestaw z vit C wart 75.99 zł

STRONA GŁÓWNA / BLOG / ROLLER JADEITOWY DO TWARZY – JAK UŻYWAĆ? CO DAJE MASAŻ JADEITEM?

Roller jadeitowy do twarzy – jak używać? Co daje masaż jadeitem?


Roller jadeitowy do twarzy – jak używać? Co daje masaż jadeitem?


Jadeitowy masażer do twarzy w kształcie rollera to świetny przyrząd do domowych rytuałów SPA, codziennej pielęgnacji, wmasowywania maseczek w płachcie, a nawet rozprowadzania kremu. Chłód jadeitu rewelacyjnie redukuje opuchliznę. Gdy mówimy o masażu twarzy, zawsze mamy na myśli też szyję i dekolt, ponieważ kondycja mięśni i skóry w tych obszarach ma ogromny wpływ na wygląd naszej buzi. W pielęgnacji warto kierować się zasadą, że twarz kończy się tam, gdzie zaczynają się sutki . Z tego artykułu dowiesz się:
  • dlaczego warto wybrać jadeit i jak go rozpoznać,
  • co daje masaż rollerem jadeitowym,
  • jak używać rollera jadeitowego do twarzy.

Właściwości jadeitu

Cieszący się ogromną popularnością masażer w formie dwustronnego rollera najczęściej produkowany jest z minerałów jadeitu (uznawanych za rzadką odmianę kwarcu), rzadziej z różowego kwarcu. Mniejszy wałeczek przeznaczony jest do masowania okolic oczu i obszarów wokół nosa oraz między oczami. Najpopularniejszą formą jadeitu jest kamień w odcieniu zielonym, ale naturalnie występuje również w kolorze czerwonym, białym, lawendowym i żółtym. Najdroższy i najszlachetniejszy jest jadeit cesarski (żad cesarski), całkowicie klarowny, szmaragdowozielony, którego wartość przekracza cenę złota. Jadeit od wieków wykorzystywany jest do produkcji biżuterii oraz przedmiotów codziennego użytku, m.in. grzebieni, rollerów i gua sha – w tej postaci przywędrował do nas z Chin. Jadeitowy grzebień o szeroko rozstawionych zębach doskonale rozczesuje włosy i sprawdza się w masażu skalpu. Najbardziej cenionymi właściwościami jadeitu są jego chłód i gładka powierzchnia. Jak sprawdzić czy jadeit jest prawdziwy? Wystarczy go dotknąć, jest zimny bez względu na temperaturę otoczenia. Pod światło mieni się perłowymi refleksami. Warto przeczytać także: Strefa T na twarzy – jak zadbać o jej prawidłową pielęgnację?

Czy rolowanie twarzy coś daje? Efekty masażu jadeitem

Systematyczne masowanie twarzy rollerem wykonanym z chłodnego kamienia:
  • pobudza krążenie, dzięki czemu transport składników aktywnych, zawartych w kosmetykach stosowanych w trakcie lub po masażu jest przyspieszony, a ich działanie wzmocnione;
  • dotlenia, co bezpośrednio wpływa na ogólny wygląd skóry, która po masażu jest wyraźnie odświeżona;
  • wygładza bardzo płytkie zmarszczki i opóźnia powstawanie nowych;
  • chłodzi, koi i zmniejsza obrzęki;
  • ujędrnia i napina skórę;
  • przyspiesza odpływ limfy, pomaga pozbyć się jej zastojów;
  • pobudza syntezę kolagenu w głębszych warstwach skóry;
  • odpręża i relaksuje;
  • uprzyjemnia i uatrakcyjnia rozprowadzanie kosmetyków, takich jak serum, krem pod oczy oraz maski na tkaninie;
  • pomaga uwidocznić linię żuchwy.
Wykonywanie masażu jadeitowym rollerem to przede wszystkim świetny relaks, chwila na odprężenie. Aby wzmocnić działanie kojące i redukujące obrzęki, najlepiej trzymać roller w lodówce. Zobacz również: Cera tłusta: charakterystyka, przyczyny, pielęgnacja cery tłustej

Jak używać jadeitowego masażera

Technik masażu rollerem jadeitowym jest mnóstwo i trudno wybrać jedną najlepszą. Można masować też w sposób intuicyjny, bez żadnych filmów instruktażowych lub powtarzania ściśle określonych ruchów. Bardzo ważne jest jedynie przestrzeganie kilku zasad w trakcie zabiegu, dzięki czemu będzie on bezpieczny i finalnie z pewnością korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie oraz wygląd. Masując twarz i szyję jadeitowym rollerem:
  1. Zacznij od udrożnienia węzłów limfatycznych pod pachami (pod każdą pachą wykonaj po 10 okrężnych ruchów palcami), wokół obojczyków (omiatającym ruchem dłoni wykonaj 10 powtórzeń wokół każdego obojczyka – od mostka na zewnątrz) i pod uszami (umieść palce wskazujące w zagłębieniach między płatkami uszu i żuchwą, po czym wykonaj po 10 kolistych ruchów).
  2. Najpierw masuj rollerem szyję i kieruj się ku górze.
  3. Nieważne, jaką część aktualnie masujesz, zawsze rób to do góry i na zewnątrz,
  4. Nie naciskaj i nie spiesz się, masaż nie może boleć, ani sprawiać dyskomfortu, a jeżeli będziesz zbyt gwałtownie przykładać wałeczek do skóry, mogą pojawić się na niej zasinienia.
  5. Masuj powoli i uważnie, nie masuj przy okazji robienia czegoś innego, np. w trakcie oglądania filmu. Uważność i obecność w czasie zabiegu to bardzo ważne elementy składające się na końcowy rezultat.
  6. Na początku masuj przed lustrem. Aby kontrolować ruchy, licz powtórzenia. Gdy nabierzesz wprawy, będziesz mieć większą świadomość dotyczącą precyzji masowania.
  7. Nie cofaj wałeczka po skórze, odrywaj go i przykładaj ponownie.
  8. Uważaj na miejsca, w których są kości – np. policzkowe czy żuchwy, bardzo łatwo tam o krwiak, gdy przyciskasz masażer za mocno.
Jeżeli chodzi o kosmetyki, jakich można używać w trakcie czy po masażu, to nie ma ściśle określonych wytycznych. W tym obszarze panuje raczej dowolność. Nie musisz też stosować olejków do poślizgu, tak jak np. w przypadku masażu dłońmi czy gua sha. Oto nasza propozycja: przed masażem w oczyszczoną skórę wklep delikatnie tonik z retinolem roślinnym, a po masażu nałóż maskę do twarzy i okolic oczu. Po jej spłukaniu nałóż na buzię matujący żel-booster z peptydami. Sprawdź też: Cera mieszana – charakterystyka, przyczyny i pielęgnacja cery mieszanej

Przeczytaj też:

Czy na serum trzeba nakładać krem? W jakiej kolejności nakładać kosmetyki?
Poranna pielęgnacja twarzy krok po kroku – stwórz swoją codzienną rutynę
Wieczorna pielęgnacja twarzy – jak dbać o cerę wieczorem?
 

Ostatnie artykuły


Blog dla wszystkich kobiet, które chcą szybko i łatwo wyglądać pięknie i stylowo.

some desc

Podwójne mycie włosów – na czym polega i jakie są efekty?

Mycie włosów to jedna z podstawowych czynności i wydawać by się mogło, że nie powinna stanowić wyzwania. Jednak w ostatnich latach coraz częściej mówi się o technikach mycia włosów i o tym, że większość z nas wcale nie robi tego poprawnie. Dyskusja toczy się między innymi wokół podwójnego mycia włosów – czy w takim razie mycie jednokrotne jest niewystarczające?

some desc

Jestem spóźniona! Stylowy wygląd w kilka minut – jak to zrobić?

some desc

Codzienna pielęgnacja cery – jak gwiazdy dbają o skórę na co dzień?

some desc

Zaganiana mama! Stylowy wygląd w kilka minut – jak to zrobić?

some desc

myWONDERbalm - kosmetyki wegańskie Go Vegan With Miya!

some desc

Pielęgnacja skóry po lecie czyli jak przygotować się do nowego sezonu?

some desc

Esencje czyli aktywna pielęgnacja zamknięta w poręcznej mgiełce

some desc

Jak w 6 min przywrócić blask Twojej skórze?

some desc

Historia miłosna w trzech aktach Akt I - All you need is… MIYA

PRZEJDŹ DO STRONY BLOGA