i odbierz PREZENT za 1 zł: Zestaw z vit C wart 75.99 zł
STRONA GŁÓWNA / BLOG / CIENIE POD OCZAMI - JAK SIĘ POZBYĆ? PIELĘGNACJA OKOLIC OCZU
Cienie pod oczami - jak się pozbyć? Pielęgnacja okolic oczu
Cienie pod oczami - jak się pozbyć? Pielęgnacja okolic oczu
Jak pozbyć się cieni pod oczami? Jak powinna wyglądać pielęgnacja okolic oczu? Poznaj sposoby na to, by zredukować cienie pod oczami i zadbać o to, by cienka skóra wokół oczu była w jak najlepszej kondycji. Z tego artykułu dowiesz się:
skąd biorą się sińce pod oczami,
jaki krem na cienie pod oczami wybrać,
jak pozbyć się cieni po oczami – domowe sposoby.
Od czego ma się sińce pod oczami?
Cienie pod oczami wielokrotnie są kompleksem zarówno kobiet, jak i mężczyzn oraz punktem zainteresowania osób trzecich. Pewnie chociaż raz zdarzyło się każdemu z nas usłyszeć pytanie, czy zarwaliśmy nockę, bo mamy takie sińce pod oczami lub czy jesteśmy chorzy. Sińce pod oczami mogą nas zaalarmować o nieprawidłowym funkcjonowaniu organizmu, ale jeśli są po prostu naszą urodą, to absolutnie nie powinniśmy się ich wstydzić. Cienie mogą wyglądać u każdego inaczej. Jest to kwestia indywidualna, która także zależy od typu skóry i karnacji. Przykładowo, osoby z cerą naczynkową będą miały lekko fioletowe zasinienia z widocznymi żyłkami, podczas gdy u osób o ciepłym typie skóry cienie będą bardziej żółte.
Cienie pod oczami – przyczyny:
uwarunkowania genetyczne
Zdarza się, że sińce są przekazywane prawie że z pokolenia na pokolenie. Są osoby, u których jest to rodzinne, a cienie występują już u małych dzieci.
zmęczenie, nieprzespana noc
Brak odpowiedniej regeneracji organizmu jest jednym z najczęstszych powodów występowania cieni pod oczami.
stres
Nadmierny stres ma wpływ na cały nasz organizm – również delikatną skórę pod oczami.
zatrzymywanie wody w organizmie
Kiedy nasz organizm gromadzi zbyt duże ilości wody, może to powodować zastój limfy i opuchnięcie, również w okolicy oczu.
niezdrowy tryb życia
Dieta, aktywność fizyczna, używki – te czynniki mają ogromny wpływ na to, jak wygląda nasza skóra. A z uwagi na to, że skóra wokół oczu jest najcieńsza, to tam najszybciej widać skutki trybu życia, jaki prowadzimy.
starzenie się skóry
Im skóra jest starsza, tym jest bardziej wiotka i cienka, na skutek małej ilości kolagenu. Co więcej, mikrokrążenie jest słabsze, co sprzyja powstawaniu cieni.
anemia i inne niedobory
Brak podstawowych składników odżywczych organizmu ma odzwierciedlenie w kondycji naszej skóry.
nadmierna ekspozycja na słońce i brak ochrony przeciwsłonecznej
Promienie słoneczne sprawia, że skóra szybciej się starzeje, sprzyja powstawaniu cieni wokół oczu.
Co na cienie pod oczami?
Pielęgnacja skóry wokół oczu jest niezwykle ważna, również wtedy, kiedy nie borykamy się z sińcami czy opuchlizną. Niezwykle istotne jest, by zwrócić szczególną uwagę na nawilżenie skóry. Skóra pod oczami jest najcieńsza – oznacza to, że szybciej się starzeje i jest bardziej podatna na mikrouszkodzenia. Konieczne jest zadbanie o to, by była jak najdłużej elastyczna i sprężysta.
Dobry krem na cienie pod oczami powinien:
nawilżać i regenerować skórę
pobudzać i niwelować oznaki zmęczenia
ujędrniać i zmniejszać widoczność linii.
By zredukować cienie pod oczami, dobrze jest poszukać takiego produktu, który w swoim składzie będzie posiadał składniki, które pozwolą mu działać na wszystkie trzy wyżej wymienione aspekty. Jako że skóra pod oczami jest cieniutka, to warto poszukać kosmetyku z wysoką zawartością maseł i olei roślinnych. Zapewni to skórze odpowiednie nawilżenie i ukojenie skóry. Świetną substancją, która pobudzi skórę pod oczami i sprawi, że będzie wyglądała na bardziej wypoczętą jest kofeina – czasem nawet skóra wokół oczu potrzebuje dodatkowego zastrzyku energii w postaci kubka kawy. Aby okolica pod oczami wyglądała jak najdłużej młodo i świeżo, zadbajmy o to, by w wybranym przez nas kosmetyku znalazły się substancje, najlepiej roślinne, by nie podrażnić wrażliwego obszaru, które zadziałają na istniejące już drobne linie i ujędrnią skórę. Może to być np. wyciąg z kwiatów jeżówki elektrycznej, który nazywany jest roślinnym botoksem. Skuteczny, nawilżający krem pod oczy zapewni nam odpowiednią pielęgnację okolic oczu. Jeśli czujemy, że nasza skóra pod oczami, szczególnie jeśli zauważamy oznaki starzenia się, potrzebuje jeszcze więcej uwagi, śmiało możemy pod krem użyć serum. I wcale nie musi to oznaczać kupna kolejnej buteleczki kosmetyku – wystarczy upewnić się, ze serum, którego używamy na całą twarz, jest odpowiednie do stosowania również w okolicy oczu. W tym wypadku dobrym wyborem będzie serum z retinolem roślinnym. Podczas aplikacji na całą twarz, zaaplikuj dodatkową kroplę i delikatnie rozprowadź pod oczami. Warto też 1-2 razy w tygodniu postawić na prawdziwe SPA, dedykowane skórze pod oczami, i nałożyć maskę o właściwościach nawilżających właśnie na okolicę oczu. Tak, jak w przypadku serum, wystarczy upewnić się, że bezpiecznie możemy jej używać właśnie pod oczami. Jeszcze lepsze efekty na użycie maski jako sleeping mask, czyli pozostawienie jej na całą noc, by skóra miała szansę dogłębnie się zregenerować. Intensywnie nawilżająca maska do twarzy i okolic oczu sprawdzi się idealnie.
Jak zlikwidować cienie pod oczami?
Kosmetyki potrafią zdziałać cuda, ale zawsze najlepiej skupić się na tym, by kompleksowo dbać o skórę, zarówno twarzy jak i oczu. Dlatego, zanim rozpoczniesz wyszukiwanie zabiegów na cienie pod oczami, spróbuj najbardziej efektywnego sposobu – połączenia rozwiązań kosmetycznych z niekosmetycznymi.
Jak w domowy sposób pozbyć się cieni pod oczami?
zadbaj o higienę snu
Staraj się spać 7-8 godzin na dobę, a przed położeniem się spać ogranicz światło niebieskie i przewietrz sypialnie. To pomoże Ci szybciej usnąć i sprawi, że Twój sen będzie głębszy, a co za tym idzie, Twoje ciało (i skóra także!) lepiej się zregenerują.
jedz pełnowartościowo
Ogranicz w diecie sól i cukier – szczególnie na wieczór. Zadbaj o to, by posiłki były odżywcze i zawierały dużo witamin i mikroelementów.
pij odpowiednią ilość wody
Choć przyjęło się, że optymalnie jest wypijać 1,5-2 litry wody dziennie, to lepiej jest zweryfikować, czy jest to wystarczająco dla naszego organizmu i skorzystać z kalkulatora zapotrzebowania na wodę, który uwzględnia masę ciała.
wykonaj krążenia ramionami
Po porannej toalecie wykonaj kilka krążeń ramionami – to pobudzi krążenie i ułatwi usunięcie zastojów limfatycznych.
użyj kamienia gua-sha lub rollera
Niech Twoją codzienną rutyną stanie się delikatny masaż okolicy pod oczami. Jeśli tego dnia masz wyjątkowo opuchnięte oczy, włóż roller na chwilę do lodówki!
schłodzone płatki pod oczy
Wykorzystaj wielorazowe płatki pod oczy i schłodzone nałóż na wcześniej zaaplikowany krem, by dodatkowo pobudzić skórę wokół oczu.
Ostatnie artykuły
Blog dla wszystkich kobiet, które chcą szybko i łatwo wyglądać pięknie i stylowo.
Podwójne mycie włosów – na czym polega i jakie są efekty?
Mycie włosów to jedna z podstawowych czynności i wydawać by się mogło, że nie powinna stanowić wyzwania. Jednak w ostatnich latach coraz częściej mówi się o technikach mycia włosów i o tym, że większość z nas wcale nie robi tego poprawnie. Dyskusja toczy się między innymi wokół podwójnego mycia włosów – czy w takim razie mycie jednokrotne jest niewystarczające?
Jestem spóźniona! Stylowy wygląd w kilka minut – jak to zrobić?
Codzienna pielęgnacja cery – jak gwiazdy dbają o skórę na co dzień?
Zaganiana mama! Stylowy wygląd w kilka minut – jak to zrobić?
myWONDERbalm - kosmetyki wegańskie Go Vegan With Miya!
Pielęgnacja skóry po lecie czyli jak przygotować się do nowego sezonu?
Esencje czyli aktywna pielęgnacja zamknięta w poręcznej mgiełce
Jak w 6 min przywrócić blask Twojej skórze?
Historia miłosna w trzech aktach Akt I - All you need is… MIYA