Skip to main content
search
0

PL | EN

© Miya Cosmetics

Przesyłka Gratis od 99 zł, w Polsce.
Przesyłka zagraniczna GRATIS w UE od 450 zł.
Pielęgnacja twarzy

Kosmetyki w bagażu podręcznym – co można zabrać i jak je odpowiednio spakować?

By 11/05/2023No Comments
Kosmetyki w bagażu podręcznym – co można zabrać i jak je odpowiednio spakować?

Przy podróżowaniu z kosmetykami w bagażu podręcznym istnieją pewne ograniczenia, które musisz wziąć pod uwagę. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na lotnisku, przeczytaj poniższe wskazówki.

Z tego tekstu dowiesz się:

  • na co zwrócić uwagę, pakując kosmetyki w bagażu podręcznym,
  • w jaki sposób spakować kosmetyczkę do bagażu podręcznego.

Kosmetyki do bagażu podręcznego – 1000 ml czy więcej?

Zastanawiasz się ile kosmetyków można mieć w bagażu podręcznym? Zazwyczaj linie lotnicze pozwalają na przewóz w bagażu podręcznym kosmetyków o łącznej pojemności do 1000 ml (1 litra). Jednocześnie pojemność pojedynczego opakowania kosmetycznego nie powinna przekraczać 100 ml. Dlatego też zwykle maksymalna liczba kosmetyków w bagażu podręcznym będzie wynosić 10 sztuk.

Warto jednak sprawdzić dokładne wymagania linii lotniczych, ponieważ niektóre z nich mogą mieć bardziej restrykcyjne zasady dotyczące przewozu kosmetyków w bagażu podręcznym. Ponadto niektóre kosmetyki są całkowicie zakazane do przewozu, więc przed podróżą zajrzyj na stronę danego przewoźnika i upewnij się czy w Twojej kosmetyczce nie ma żadnego z nich.

ABC kosmetyczki w bagażu podręcznym

Pakując kosmetyczkę do bagażu podręcznego, należy wziąć pod uwagę dwa ważne czynniki. Są to:

  1. Rozmiar opakowań: większość linii lotniczych pozwala na przewożenie w bagażu podręcznym kosmetyków o pojemności do 100 ml każde. Jeśli masz większe pojemniczki, musisz umieścić je w bagażu rejestrowanym. Upewnij się, że wszystkie słoiczki i buteleczki z kosmetykami są dobrze zamknięte i nie będą przeciekać. 
  2. Konsystencja kosmetyków: aby uniknąć ograniczeń związanych z wielkością opakowań, warto wybrać kosmetyki w formie stałej, np. gęsty kremowy żel myjący UKOJENIE. Dobrym rozwiązaniem będą też kosmetyki, które spełniają dwie lub więcej funkcji, np. peeling-maska enzymatyczna z witaminą C oraz nawilżający krem SPF 50+

Zapakuj kosmetyki w staranny sposób, zanim umieścisz je w bagażu podręcznym, aby nie uległy uszkodzeniu. Na przykład szkło należy owinąć w papier lub chusteczki higieniczne, a butelki z płynami zamknąć w woreczkach.

Kosmetyki włóż do przezroczystego, zamykanego worka, ponieważ większość linii lotniczych tego wymaga, jego wielkość z reguły jest standardowa i powinna wynosić 20 x 20 cm. Można go kupić na lotnisku lub w sklepach z artykułami podróżnymi, ewentualnie wykorzystać dowolny worek z zamknięciem strunowym o odpowiednich wymiarach.

Pamiętaj! Istnieją pewne kosmetyki, które są zakazane na pokładzie samolotu, np. substancje łatwopalne (czasem są to dezodoranty w sprayu), wybuchowe, toksyczne, niebezpieczne chemicznie lub biologicznie. Zawsze warto sprawdzić, jakie substancje są dozwolone przed pakowaniem kosmetyków.

W jaki sposób spakować kosmetyczkę do bagażu podręcznego?

Oto kilka wskazówek dotyczących pakowania kosmetyczki w bagażu podręcznym:

  1. Wybierz odpowiednią kosmetyczkę, czyli taką, która jest lekka i ma odpowiednie wymiary do bagażu podręcznego. Najlepiej, aby była wykonana z materiałów łatwych do czyszczenia i odpornych na przeciekanie. Dobrym rozwiązaniem będzie przezroczysta kosmetyczka – nie trzeba będzie wyjmować z niej kosmetyków w czasie odprawy.
  2. Przemyśl, jakie kosmetyki będą potrzebne w trakcie podróży. Skup się na rzeczach, które będą niezbędne, np. mokre chusteczki, balsam nawilżający do ust, puder. Na pokładzie samolotu panuje straszna susza, co okrutnie wpływa na stan oczu, skóry i błon śluzowych. Zabierz ze sobą koniecznie nawilżające krople do oczu, nawilżający krem pod oczy, wodę termalną lub mgiełkę. Przydatne może być również naturalne serum rewitalizujące, które ukoi podrażnioną klimatyzacją skórę. 
  3. Zabezpiecz kosmetyki, aby uniknąć przecieków i pęknięć opakowań. Włóż kosmetyki do specjalnych pojemników na płyny o pojemności do 100 ml i zamknij je szczelnie. Następnie umieść pojemniki w plastikowym woreczku strunowym. Upewnij się, że wszystkie kosmetyki są szczelnie zamknięte przed umieszczeniem ich w kosmetyczce.
  4. Uporządkuj kosmetyki w kosmetyczce tak, aby były łatwe do znalezienia. Umieść produkty w sposób, który zminimalizuje ich przemieszczanie się podczas lotu. Możesz użyć specjalnych przegródek, które pomogą Ci uporządkować wszystkie pudełeczka.
  5. Aby zaoszczędzić miejsce w bagażu podręcznym, możesz użyć worka próżniowego. Umieść kosmetyki w worku, a następnie usuń powietrze za pomocą odkurzacza lub specjalnej pompki. To dosyć sprytny sposób na zmniejszenie miejsca, jednak musisz liczyć się z tym, że po otwarciu takiego woreczka jego ponowne próżniowe zamknięcie będzie możliwe tylko za pomocą odkurzacza. Weź zatem pod uwagę, że jest to rozwiązanie “w jedną stronę”.

Podsumowując, aby odpowiednio spakować kosmetyczkę do bagażu podręcznego, należy wybrać odpowiednią kosmetyczkę, przemyśleć, jakie kosmetyki będą potrzebne podczas lotu, dokładnie zabezpieczyć je przed uszkodzeniem i przeciekaniem. Pamiętaj, że wszelkie niedozwolone pojemniki i nieprzepisowe rozmiary zostaną skonfiskowane i niestety wyrzucone do śmieci.

Sprawdź też:

Kremy z filtrem – pytania i odpowiedzi
Czym i jak często myć twarz? Porady jak oczyścić skórę twarzy
Czym jest tonizacja? Dlaczego tonizacja twarzy jest ważna?

Leave a Reply