Włosy

Wyświetlanie 1–8 z 11 wyników

Miya Hair

Kosmetyki do włosów wysokoporowatych, średnioporowatych i niskoporowatych

Świadoma pielęgnacja włosów to podstawa pięknej fryzury. Bardzo ważne jest, aby dobrać produkty do indywidualnych potrzeb.

Jak dbać o włosy?

Najpierw zdiagnozuj typ włosów i starannie dobierz kosmetyki. Kompozycja dobrej włosowej pielęgnacji to zestaw kilku produktów: peelingu do skóry głowy, szamponu, odżywki, maski i wcierki. Potrzebujesz podkreślić lub wydobyć skręt? Potrzebne będzie Ci jeszcze serum, krem lub mleczko modelujące. Zachowuj systematyczność: 1-2 razy w tygodniu rób peeling skóry głowy, po każdym myciu stosuj odżywkę. Jeśli suszysz, prostujesz lub kręcisz włosy, zawsze używaj preparatu zapewniającego termoochronę. Raz, dwa razy w tygodniu stosuj maskę odżywczą i wcierkę.

Niezależnie od tego czy Twoje włosy są cienkie, elektryzują się, niesfornie kręcą w czasie deszczu czy szukasz sposobów na zwiększenie ich objętości do pielęgnacji własnej czupryny, musisz podejść do tematu kompleksowo. 

Co zrobić, by mieć zdrowe włosy?

Myjąc włosy, nie szarp ich i nie trzyj, używaj ciepłej, a nie gorącej wody, zawsze rozpieniaj szampon przed nałożeniem go na głowę, myj włosy dwukrotnie. Odżywkę nakładaj na odciśnięte z wody kosmyki, a następnie delikatnie ją wgniataj i wczesuj oraz zostaw na kilka minut. Na koniec spłucz chłodną lub zimną wodą – to zamknie łuski i doda włosom blasku.

Nie zawijaj włosów w ciasny turban i nie kiś ich w nim, 3 minuty to maksimum czasu, w którym mogą przebywać w takim środowisku. Do pozbycia się z nich nadmiaru wody użyj ręcznika z mikrofibry, lnianej ściereczki lub zwykłej bawełnianej koszulki. Zrezygnuj natomiast z tkaniny frotte, która może rwać i zniszczyć włosy.

Nie kładź się z mokrymi włosami spać. Zmień poszewkę na poduszkę na jedwabną, satynową lub lnianą. Pierz ją co najmniej raz w tygodniu, możesz ją co drugi dzień przepłukać ręcznie – ważne, by często ją odświeżać. Nie związuj włosów mocno, zamień zwykłe gumki na scrunchies lub delikatne klamry.

Do czesania używaj szczotki z włosiem, która wygładza niesforne kosmyki i świetnie rozprowadza sebum na całą długość, dzięki czemu włosy są zabezpieczone naturalną warstwą ochronną.

Poza dobraniem pielęgnacji, która wspiera równowagę PEH oraz przestrzeganiem zasad dotyczących bezpiecznej dla kosmyków stylizacji na zdrowie włosów wpływa ogólny stan organizmu. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu, odżywiaj się w sposób zbilansowany, uprawiaj sport i dbaj się o siebie.

Zrób nasz test, który w mniej niż 3 minuty wybierze pielęgnację zgodną z potrzebami Twoich włosów!