Peelingi

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Naturalne peelingi do twarzy

Naskórek złuszcza się naturalnie co około 28 dni. Niestety często dochodzi do zaburzeń tego procesu, wówczas skóra albo złuszcza się nadmiernie, albo niedostatecznie, co przekłada się na jej kondycję i wygląd. Regularne wykonywanie peelingu to przyjemny sposób na odświeżenie, dotlenienie i dogłębne oczyszczenie twarzy.

Jaki jest dobry peeling do twarzy?

Dobry peeling to taki, który jest dobrany do rodzaju skóry oraz ma możliwie jak najkrótszy i naturalny skład. Peelingi mechaniczne, czyli takie, w których elementem ściernym są drobinki (np. syntetyczne kuleczki, rozdrobnione skorupki orzecha, ziarna kawy lub morski piasek), najlepiej sprawdzają się w pielęgnacji ciała. Do twarzy są natomiast zbyt silne – nawet w przypadku cer tłustych i mieszanych. Działanie takiego peelingu bywa z reguły nieco agresywne i może prowadzić do uszkodzenia bariery hydrolipidowej skóry.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są peelingi enzymatyczne bazujące na substancjach o właściwościach rozpuszczających martwe komórki naskórka, takich jak ficyna, papaina, bromelaina oraz kwasy, np. glikolowy i migdałowy. Podczas stosowania produktów z niektórymi kwasami pamiętaj, aby chronić skórę przed promieniowaniem UV.

Jak zrobić peeling w domu?

Złuszczanie skóry to jeden z kluczowych etapów pielęgnacji twarzy, który można wykonywać samodzielnie w domu przeznaczonymi do tego produktami. Ważne jest, aby stosować peelingi naprzemiennie z kosmetykami, które wysoko w składzie mają złuszczające kwasy lub inne substancje o takim działaniu. Zbyt częste złuszczanie może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, a nawet znacząco pogorszyć stan cery. 

Peeling zawierający cząsteczki np. cukru, ryżu czy łupinek wykonuj zawsze bardzo delikatnie, omijaj okolice oczu, nie pocieraj intensywnie, lecz masuj okrężnymi ruchami. To pielegnacja, której warto poświęcić odrobinę więcej czasu, dokładnie i z wyczuciem masując skórę. Raz na dwa tygodnie warto zafundować twarzy dogłębne oczyszczanie, nakładając peeling-maskę enzymatyczną. Produkt ten nie tylko wspaniale i niezwykle delikatnie złuszczy martwe warstwy naskórka, oczyści i zwęzi pory, rozjaśni przebarwienia, ale również odżywi i dogłębnie nawilży cerę.

Czy warto robić peeling twarzy?

Robienie peelingu twarzy w sposób delikatny i systematyczny, ale niezbyt częsty (raz w tygodniu w zupełności wystarczy) to jeden ze skuteczniejszych sposobów na odblokowanie porów. Jest również efektywną metodą na dotlenienie i nawilżenie skóry, regulację pracy gruczołów łojowych, ujędrnienie, spłycenie drobnych blizn i zmarszczek oraz rozjaśnienie przebarwień.