Oczyszczanie

Wyświetlanie 1–8 z 19 wyników

Kosmetyki oczyszczające – pianka, żel czy mus?

Formulacja kosmetyku jest ważna przede wszystkim ze względu na komfort. Są osoby, które nie wyobrażają sobie mycia buzi pianką oraz takie, które lekkiego musu nie zamieniłyby na nic innego. Wśród naszych naturalnych kosmetyków do twarzy mamy Pielęgnujący żel do mycia i oczyszczania, Kremowy żel myjący, a nawet Oczyszczająco-pielęgnujące masełko 4w1. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Oprócz codziennego oczyszczania skóry twarzy, szyi i dekoltu raz na jakiś czas warto zrobić rytuał oczyszczający, podczas którego na usuwanie zanieczyszczeń poświęcisz nieco więcej czasu niż zwykle.

Myjące micele – płyny i emulsje micelarne

Zawarte w tego rodzaju kosmetykach micele to aktywne cząsteczki, które przylegają do zanieczyszczeń, głównie tych na bazie olejów, w związku z czym doskonale usuwają makijaż oraz nadmiar sebum. Bardzo ważne jest, aby po zastosowaniu produktu z micelami spłukać skórę wodą. Jeżeli tego nie zrobisz, a tylko przetrzesz buzię wacikiem namoczonym w płynie, to aktywne micele pozostaną na Twojej skórze i dalej będą ją czyścić. W ten sposób można poważnie naruszyć barierę hydrolipidową skóry i mocno ją przesuszyć. 

Wypróbuj Emulsję micelarną do demakijażu i oczyszczania 

Demakijaż – jeden czy dwa etapy?

Lekki olejek do demakijażu i oczyszczania twarzy, oczu, ust to kosmetyk, którym w sposób niezwykle skuteczny i delikatny pozbędziesz się makijażu. Jeżeli sam makijaż był mocny, czyli wykonany sporą liczbą kosmetyków, po olejku umyj skórę żelem lub pianką. To najlepszy sposób na doczyszczenie ewentualnych pozostałości makeupu. Gdy się nie malujesz lub stosujesz tylko lekki krem BB i preparat z filtrem UV, wówczas jeden etap mycia w zupełności wystarczy.

Peeling – czy złuszczanie jest konieczne?

Usuwanie martwego naskórka to także oczyszczanie, ale nieco intensywniejsze. Przy czym absolutnie nie musisz tego robić, jeśli nie czujesz, że tego potrzebujesz. Twoja skóra naturalnie się złuszcza w swoim procesie odnowy co około 28 dni. 

Stosując na co dzień kosmetyki zawierające kwasy o działaniu złuszczającym, np. Rozświetlający tonik z kwasem glikolowym 5%, emulsje czy serum, nie potrzebujesz już dodatkowej eksfoliacji peelingiem. 

Po oczyszczeniu czas na serum do twarzy oraz kremy do twarzy.