Skip to main content
search
0

PL | EN

© Miya Cosmetics

Przesyłka Gratis od 99 zł, w Polsce.
Przesyłka zagraniczna GRATIS w UE od 450 zł.
Pielęgnacja twarzy

Cienka skóra pod oczami – zasady pielęgnacji

By 11/06/2023No Comments
Cienka skóra pod oczami – zasady pielęgnacji

Skóra pod oczami jest cienka, delikatna i szczególnie narażona na przesuszenie m.in. z powodu znajdującej się w niej minimalnej liczby gruczołów łojowych. Niestety starzeje się dużo szybciej niż skóra w innych miejscach, ale na szczęście jest mnóstwo sposobów, aby ten proces nieco opóźnić i zniwelować jego skutki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są najczęstsze problemy ze skórą wokół oczu i skąd się biorą,
  • jak dbać o delikatną skórę pod oczami,
  • co zrobić, żeby była ona mniej wiotka.

Skóra wokół oczu – najczęstsze problemy

Bardzo wiotka skóra pod oczami oraz cienie pod oczami to sytuacje, z którymi boryka się wiele osób. Nie jest to oczywiście koniec świata, jednak dla lepszego samopoczucia warto zadbać o ten obszar. Najpierw trzeba zrobić badania i poszukać przyczyny zasinień pod oczami, ponieważ może to być objaw bardzo wielu niekiedy poważnych schorzeń i chorób. Niestety często ciemniejsza skóra pod oczami to rezultat dziedziczenia, podobnie jest z wiotką skórą pod okiem, która czasem tworzy tzw. worki. Na nienajlepszy wygląd skóry pod oczami wpływ mają także takie czynniki jak:

  • niewysypianie się,
  • chroniczny stres i przemęczenie,
  • brak ochrony przed promieniowaniem UV,
  • niedokładny demakijaż,
  • niezdrowy tryb życia plus brak optymalnego nawodnienia organizmu,
  • wiek – skóra wokół oczu starzeje się szybciej niż w innych miejscach, łatwiej traci kolagen i tkankę podskórną, przez co staje się niemal przezroczysta i wiotka.

Jak widać na dobrą kondycję skóry pod oczami i jej promienny wygląd nie pomoże jedynie dobry krem pod oczy. Do problemu należy podejść kompleksowo, wówczas można oczekiwać najlepszych rezultatów. W procesie przywracania blasku skórze pod oczami niezwykle istotna jest odbudowa bariery hydrolipidowej – jej równowaga jest kluczowa dla ogólnej kondycji cery.

Jak właściwie pielęgnować skórę pod oczami

Odżywienie i nawilżenie skóry pod oczami jest punktem wyjścia świadomej pielęgnacji tej okolicy, ponieważ wszelkiego rodzaju przesuszenia powodują nie tylko utratę jędrności i witalności, ale również uwidaczniają zmarszczki, zaszarzenia i niedoskonałości. Bardzo cienka i dodatkowo odwodniona skóra marszczy się i raczej nie dodaje uroku. Krem odżywiający skórę wokół oczu bogaty w natłuszczające masła, odbudowujące ceramidy i kofeinę, która usuwa oznaki zmęczenia to strzał w dziesiątkę nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Ekstrakty z grzyba reishi oraz alg rewelacyjnie wygładzają i ujędrniają skórę, zmniejszają drobne zmarszczki oraz widoczność cieni. Krem na lekką formułę, dzięki czemu ekspresowo się wchłania i świetnie sprawdza się w przygotowaniu okolic oczu do makijażu

W przypadku nadmiernego przesuszenia skóry pod oczami profilaktycznie 2-3 razy w tygodniu zrób maskę nawilżającą do twarzy i okolic oczu. Stosowana systematycznie nie tylko intensywnie nawilża, poprawia elastyczność i jędrność, ale również wzmacnia barierę hydrolipidową skóry. To kosmetyk, który możesz stosować na kilka różnych sposobów. Dzięki bogatej formule nawadniającej i zawartości naturalnych wosków, maseł i olejów znakomicie sprawdza się też jako: ekstremalnie wygładzająca baza pod makijaż, całonocna maseczka na twarz, maseczka bez spłukiwania i maseczka, którą możesz zmyć, serum pod oczy, krem do bardzo przesuszonych dłoni i dekoltu oraz serum zabezpieczające końcówki włosów przed uszkodzeniami i rozdwajaniem.

W dobrej i świadomej pielęgnacji cienkiej skóry pod oczami bardzo ważny jest demakijaż wykonywany możliwie jak najdelikatniejszymi preparatami, bez pocierania i niepotrzebnego naciągania. Zrezygnuj z kosmetyków na bazie alkoholu, który nie tylko bardzo podrażnia, ale także przesusza.

Sposoby na ujędrnienie wiotkiej skóry pod oczami

Przywrócenie cienkiej skórze pod oczami jędrności i napięcia jest możliwe dzięki:

  • prowadzeniu higienicznego trybu życia, tj. redukcji stresu, regularnej aktywności fizycznej, niekorzystaniu z używek, wysypianiu się, piciu odpowiedniej ilości wody, stosowaniu odżywczej i indywidualnie zbilansowanej diety,
  • używaniu dobrze dobranych kosmetyków zarówno do mycia, makijażu, demakijażu, jak i pielęgnacji (m.in. kremów i serum bogatych w składniki typu: kwas hialuronowy, ceramidy, witaminę C czy kofeinę),
  • ochronie przeciwsłonecznej – promieniowanie UV może przyspieszać proces starzenia skóry, przez co ważne jest stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym o odpowiednim SPF, nawet w okolicy oczu, aby chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi.
  • systematycznym masażom pobudzającym krążenie krwi, dotleniającym tkanki oraz stymulującym produkcję kolagenu i elastyny, które bezpośrednio wpływają na wzrost jędrności i napięcia skóry pod oczami. Masaże skóry wokół oczu możesz wykonywać opuszkami palców i/lub rollerem jadeitowym.

Pamiętaj, że efekty różnych metod mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech skóry. Jeśli jesteś zaniepokojony/a wiotczeniem skóry pod oczami, warto skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem, którzy zaproponują odpowiednie postępowanie lub leczenie.

Leave a Reply