Skip to main content
search
0

PL | EN

© Miya Cosmetics

Przesyłka Gratis od 99 zł, w Polsce.
Przesyłka zagraniczna GRATIS w UE od 450 zł.
Zakupownik

Black Friday – kosmetyki w promocyjnych cenach dla Ciebie

By 23/11/2022No Comments
Black Friday – kosmetyki w promocyjnych cenach dla Ciebie

Czas wielkich promocji i świetnych okazji to idealny moment, żeby zaopatrzyć się w ulubione kosmetyki w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Jeżeli tu jesteś, to znaczy, że bardzo ważna jest dla Ciebie bezkompromisowa jakość, lubisz naturalne produkty, które nie szkodzą planecie, cenisz szczerość i jesteś fanką dobrych marek.

Z tego tekstu dowiesz się trochę o Black Friday i znajdziesz w nim kilka naszych specjalnych „czarnych ofert”.

Co to jest Black Friday?

Black Friday to listopadowy piątek, w którym przez świat przechodzi fala niesamowitych promocji. Początki tego zakupowego szaleństwa nie są do końca jasne. Co ciekawe, historia Czarnego Piątku jest bezpośrednio związana z amerykańskim Świętem Dziękczynienia. Odbywające się pomiędzy Halloween a Bożym Narodzeniem święto upamiętniające przybycie pierwszych pielgrzymów do Ameryki to czas, po którym (dzień później) rzesze ludzi wychodziły na ulice. Był to także moment, kiedy większość osób zaczynała się już rozglądać za świątecznymi prezentami, co sprytnie wykorzystywali właściciele sklepów, przed którymi przemieszczały się parady. Kusili klientów rabatami, kolorowymi wystawami oraz szalonymi promocjami.

Inna teoria początki Black Friday przypisuje krachowi nowojorskiej giełdy (24.10.1929, tzw. Czarny Czwartek), po którym handlowcy, chcąc zachęcić ludzi do zakupów, wystawili na sprzedaż towary po mocno obniżonych cenach. 

Trend Black Friday z roku na rok rósł w siłę i inne kraje ochoczo zaczęły go adaptować. Od 2015 roku mamy to wydarzenie również w Polsce. Black Friday często nie trwa tylko jeden dzień, ale cały weekend, obejmuje następujący po Czarnym Piątku tydzień, a nawet miesiąc.

Skąd wzięła się nazwa Black Friday?

Na to, skąd wzięła się nazwa Black Friday, są co najmniej trzy teorie. Jedna z nich wskazuje na amerykańskich policjantów, którzy „pokolorowali” piątek po Święcie Dziękczynienia na czarno ze względu na wzmożony wówczas ruch drogowy, a co za tym idzie także niefortunne zdarzenia komunikacyjne. Według drugiej barwa piątku pochodzi od czarnego tuszu, którym sprzedawcy zapisywali zyski w księgach rachunkowych – czas promocji i ogromnego ruchu w interesie przyczynił się do tego, że mieli do zanotowania wyłącznie przychody, a nie straty, które zwyczajowo wpisywali czerwonym tuszem. Kolejna geneza nadania piątkowi posępnego koloru wzięła się z koszmaru osób pracujących w kadrach – pracownicy, aby przedłużyć sobie weekend, brali zwolnienie lekarskie na piątek po święcie dziękczynienia, co w pewnym momencie stało się nagminną praktyką. 

Black Friday 2022 – kiedy?

Data Święta Dziękczynienia jest ruchoma, w związku z tym Black Friday też. Aby uprościć tę gmatwaninę, wystarczy pamiętać, że jest to zawsze czwarty piątek listopada. W 2022 roku Black Friday przypada 25 listopada.

Co warto kupić w Black Friday? Kosmetyki naturalne!

Jeżeli lubisz planować i ogarniać wszystko z dużym wyprzedzeniem, w trakcie Black Friday możesz się zaopatrzyć we wszystkie potrzebne kosmetyki na cały rok oraz w prezenty dla najbliższych. Fajną opcją jest kupowanie zestawów kosmetyków w Black Friday – dzięki takiemu setowi zapoznasz bliską osobę ze swoją ulubioną marką 😉 lub wypróbujesz produkty, których jeszcze nie stosowałaś, a chciałabyś przetestować. Masz problem z podjęciem decyzji – przychodzimy z pomocą! 

Jak wygląda Miya Cosmetics Black Friday?

Czarny Piątek zaczynamy makijażowym blaskiem. Dwie lśniące propozycje – czyli bazujące na wyłącznie naturalnych składnikach z dodatkiem wosku pszczelego rozświetlacze – złocisty mySTARlighter Sunset Glow oraz zmysłowy mySTARlighter Moonlight Gold

Szerzej i głębiej wchodzimy w pielęgnację włosów z zestawem Give me more Volume. W tym włosingowym pakiecie znajdziesz produkty oczyszczające, stylizujące, odżywiające, nawilżające: szampony – suchy, peelingujący i odświeżający, odżywkę-maskę, mgiełkę. W sumie 5 kosmetyków za nieco ponad 100 zł.

Natomiast zestaw do kuracji cery wrażliwej jest już dobrze znany i lubiany, dlatego w szale promocji będzie można mieć go dużo taniej niż zwykle. Są w nim kosmetyki, których skład został starannie opracowany we współpracy z ekspertką w dziedzinie kosmetologii dr n. med. Izabelą Załęską. To produkty, które zaspokajają potrzeby skóry nadreaktywnej, koją, nawilżają, delikatnie oczyszczają i tonizują. Wyznajemy zasadę, że kosmetyki nie mają wieku, ale akurat w przypadku tego zestawu zachodzą duże szanse, że przypadnie do gustu mamie lub babci. Będzie ponadto doskonałą bazą regeneracyjną po jesiennej kuracji kwasami.

 

Black Friday w Miya Cosmetics to wygodne zakupy w naszym sklepie internetowym. Oprócz Black Friday zapraszamy także na Final Black Sale, który celebrujemy zniżkami nawet do 60%! Szczegóły promocji znajdziesz pod linkiem: https://miyacosmetics.com/